Novinky

Referencie
Mám chronický únavový syndróm a tiež syndróm nepokojných nôh. Podľa výsledkov spánkového testu len 2 % môjho spánku zodpovedajú fáze hlbokého spánku, pričom norma je približne 50 %. Okrem toho som zvykol trpieť silnou nespavosťou. Často sa mi stávalo, že .....viac tu

---------------------

Vážený tím pri prípravku Zenbev, píšem Vám tento list len preto, aby som Vám povedala, aký je Zenbev úžasný produkt. Mojím problémom je nespavosť vo forme prerušovaného spánku .....viac tu

---------------------

V uplynulých rokoch som nebola schopná "dobre si v noci odpočinúť". Počas noci som sa budila aj niekoľkokrát a vždy som zaspala nepokojným spánkom, len aby som sa znovu zobudila. Moje povolanie učiteľky si vyžaduje .....viac tu

---------------------

Krátko po štyridsiatke som začal mať problémy so zaspávaním. Pravdepodobne to bolo spôsobené kombináciou práce a stresu a tiež skutočnosťou, že od prírody mám sklon robiť si starosti a často až príliš premýšľať o problémoch. Takto to pokračovalo .....viac tu

---------------------
Často kladené otázky

Existuje riziko vzniku závislosti na prípravku Zenbev™ v súvislosti s navodením spánku?

Nie. Takmer všetky lieky na spanie sú spájané buď so závislosťou (potreba pokračovať v užívaní lieku, alebo návrat nespavosti po vysadení liečby), alebo s toleranciou (nutnosť zvýšiť dávkovanie lieku, aby sa zachovala tá istá účinnosť), keďže tieto lieky potláčajú prirodzené chemické procesy v mozgu. Zenbev nespôsobuje závislosť ani toleranciu, keďže účinkuje v súlade s prirodzenými procesmi v mozgu, ktoré regulujú spánok. Mozog rozhoduje, koľko je čoho treba a kedy. Vďaka tomu je možné zachovať prirodzenú chémiu mozgu.

čo je to čo robí Zenbev účinným?

Zenbev je zdrojom prírodného tryptofánu, aminokyseliny, ktorá sa nachádza napríklad v mlieku a morčacom mäse. Keď sa tryptofán dostane do mozgu, zmení sa na sérotonín a následne na melatonín. Táto premena tryptofánu na melatonín je reakcia citlivá na svetlo. Znamená to, že tryptofán sa zmení na melatonín iba potme, v opačnom prípade ostane v podobe sérotonínu, chemickej látky, ktorá má relaxačný účinok, nevyvoláva však ospalosť. Preto, ak sa Zenbev užíva počas dňa, pomáha zmierniť úzkosť, depresiu a ďalšie klinické stavy súvisiace so stresom. Pri užívaní večer alebo v noci je Zenbev silným spojencom v boji proti nespavosti. Špeciálne navrhnuté zloženie prípravku Zenbev obsahuje výlučne prírodné látky, ktoré majú hneď niekoľko výhod oproti syntetickým derivátom, ako je napríklad tryptrofán, dostupný len na lekársky predpis, alebo voľnopredajný (OTC) liek 5-HTP či melatonín. Tieto ekvivalenty liekov dokážu vyprodukovať oveľa väčšie množstvo sérotonínu alebo melatonínu, ako mozog potrebuje. Pri nadprodukcii sa môžu vyskytnúť vedľajšie účinky, napríklad ospalosť počas dňa.

Nie je tryptofán látka, ktorej používanie zakázal Federálny úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA)? Je jeho užívanie bezpečné?

Tryptofán je esenciálna aminokyselina, čo znamená, že telo si ju nedokáže samo vytvoriť a musí ju získavať z potravy. Náš organizmus potrebuje tryptofán, ktorý je prekurzorom sérotonínu – hormónu, ktorý reguluje spánok, náladu a chuť do jedla. Pred 15 rokmi úrad FDA zakázal tryptofán vo farmaceutickej kvalite kvôli kontaminácii jednej šarže, ktorá bola synteticky získaná z geneticky modifikovanej baktérie. Tento postup sa prestal používať a syntetický tryptofán sa v Kanade predáva i naďalej a jeho výdaj je viazaný na lekársky predpis. Zenbev však obsahuje prírodný tryptofán, ktorý sa získava z organických tekvicových semienok, pričom jeho zloženie je navrhnuté tak, aby ho organizmus dokázal ľahko asimilovať. Podľa sekcie kanadskej vlády Health Canada sa aminokyseliny prítomné vo forme bielkoviny nepovažujú za lieky. Preto sa na ne nevzťahujú špeciálne opatrenia v zmysle vykonávacej smernice týkajúcej sa farmaceutických identifikačných čísel (DIN) a usmernenia týkajúceho sa terapeutických výrobkov.

Je Zenbev liek?

Nie. Je to absolútne prírodná potravina vyrobená z organických tekvicových semienok, dextrózy a ryžového škrobu.

Aké množstvo tryptofánu obsahuje jedna dávka prípravku Zenbev?

Množstvo tryptofánu, ktoré užijete, závisí od toho, aké množstvo prípravku Zenbev potrebujete. Odporúčame začať s 1 polievkovou lyžicou a v prípade potreby dávkovanie zvýšiť. Väčšina zákazníkov uvádza, že 1 – 2 polievkové lyžice sú dostatočné. Treba si však uvedomiť, že pri viac ako 4 polievkových lyžiciach môže dávkovanie tryptofánu presiahnuť 250 mg. Také množstvo je u väčšiny zákazníkov vyššie, ako je primerané, keďže dômyselné zloženie prípravku Zenbev umožňuje telu využiť tento zdroj tryptofánu veľmi efektívnym spôsobom.

Čo sú potraviny s vysokým glykemickým indexom?

Podľa súčasných redukčných diét konzumácia príliš veľkého množstva uhľohydrátov môže viesť k zvýšenej hladine inzulínu, čo môže spôsobiť rôzne zdravotné ťažkosti, ako je obezita a cukrovka. Potraviny, ktorých glykemický index presahuje hodnotu 70 bodov (napr. zemiaky, paštrnák alebo šišky), sa považujú za potraviny s vysokým glykemickým indexom. Ako referenčná potravina sa používa čistá glukóza alebo biely cukor, ktorých glykemický index dosahuje hodnotu 100 bodov. Potraviny s vysokým glykemickým indexom dokážu zabezpečiť nárazový prísun energie, po ktorom môže rýchlo nasledovať pokles hladiny cukru v krvi a pocit hladu. Pokiaľ sa konzumujú s mierou, niektoré potraviny s vysokým glykemickým indexom môžu mať blahodarné účinky, preto by sa nemali úplne vylučovať z jedálnička. Nadmerne spracovaným potravinám s príliš vysokým obsahom cukru sa však radšej treba vyhýbať. Môžeme si dať tú námahu a oboznámiť sa s glykemickou reakciou, ktorú vyvolávajú niektoré potraviny, a na základe týchto poznatkov dbať na lepší výber potravín a vyváženejšiu stravu.

Špeciálne zloženie prípravku Zenbev obsahuje malé množstvo organickej dextrózy, potraviny s vysokým glykemickým indexom, ktorá plní špecifickú funkciu: viaže sa na všetky aminokyseliny obsiahnuté v bielkovinovom reťazci, okrem tryptofánu, a odvádza ich preč. Tryptofán tým získava ľahký prístup k transportným miestam cez hematoencefalickú bariéru (t.j. bariéru medzi krvným riečiskom a mozgom), čo prispieva k účinnosti prípravku Zenbev. Diabetici by pri užívaní prípravku Zenbev mali dbať na zvýšenú opatrnosť a preštudovať si informácie o výživových hodnotách, ktoré sú uvedené na označení výrobku. 

Má Zenbev vedľajšie účinky?

Melatonín cirkulujúci v telesných tekutinách potrebuje približne tridsať minút, kým po východe slnka alebo rozsvietení svetla prejde do inaktívnej formy. V tomto čase môžete zaznamenať ospalosť, ktorá však postupne odznie a nijakým spôsobom nenarúša bežné fungovanie počas dňa.

Zenbev obsahuje organickú dextrózu. Diabetici, ktorí užívajú Zenbev, by mali vedieť, že 2 polievkové lyžice tohto prípravku obsahujú rovnaké množstvo uhľohydrátov ako krajec suchého chleba.

V neposlednom rade treba uviesť, že pacienti užívajúci lieky, ktoré už spôsobujú ospalosť, ako napríklad antidepresíva (vo farmaceutickej kvalite alebo prírodné, napríklad ľubovník bodkovaný) alebo lítium, by nemali užívať Zenbev. 

Môže ma Zenbev "odrovnať"?

Nie. Zenbev nepotláča mozgu vlastné prirodzené chemické procesy, ktoré regulujú spánok. Naopak, umožňuje mozgu, aby produkoval presne toľko melatonínu, koľko potrebuje. Ako sme už uviedli vyššie, melatonín potrebuje približne hodinu na to, kým sa po prvom svetle vylúči von z tela, preto v tomto čase môžete pociťovať zvyškovú ospalosť. 

V čom je Zenbev porovnateľný s inými liekmi na liečbu nespavosti?

Zenbev je jediným prípravkom na podporu spánku, ktorý účinkuje v súlade s mozgu vlastnými prirodzenými chemickými reakciami, ktoré regulujú spánok. Umožňuje telu, aby produkovalo melatonín, nepotláča však prirodzenú chémiu spánku, ako tomu môže byť v prípade samotného melatonínu. Zenbev tiež zlepšuje všetkých 5 fáz spánku, zatiaľ čo iné prípravky na podporu spánku, vrátane liekov viazaných na lekársky predpis a voľnopredajných antihistaminík, v skutočnosti potláčajú hlboký spánok (3. a 4. fáza spánku) a takisto spánok sprevádzaný rýchlymi pohybmi očí (REM), kedy sa človeku zvykne snívať.

Môžem Zenbev užívať každý deň resp. každú noc?

Áno, nemusí to však byť potrebné, keďže pozitívny účinok pretrváva ešte niekoľko dní po vysadení prípravku Zenbev. Zvyčajne je potrebné užiť niekoľko dávok, kým možno spozorovať optimálny priaznivý účinok, ktorý pretrváva niekoľko dní/nocí od posledného užitia prípravku. Jedným zo spôsobov, ako optimalizovať tento priaznivý účinok, je užívať Zenbev počas 5 – 7 dní/nocí a potom užívanie na 2 – 3 dni/noci prerušiť. Ak však uprednostňujete každodenné užívanie prípravku, tento prístup v zásade nepredstavuje žiaden problém.

Je potrebné Zenbev uchovávať v chladničke?

Nie. Zenbev treba uchovávať na suchom a chladnom mieste. Prípravok Zenbev je vyrobený zo zložiek, ktoré sú stabilné, a ich predpokladaná trvanlivosť dosahuje niekoľko rokov. 

Ako dlho vydrží jedno balenie?

Jedno balenie by malo vydržať približne 30 dní za predpokladu, že Zenbev budete užívať v dávkovaní dve polievkové lyžice denne. Pokiaľ Zenbev užívate prerušovane alebo pri nižšom dávkovaní, môže vydržať dlhšie. Pri každodennom užívaní vo vyššej dávke sa prípravok minie skôr ako za 30 dní.

Čo ak Zenbev nezaberá?

Môže to trvať tri dni/noci až jeden týždeň, kým zaznamenáte prvé účinky prípravku Zenbev. Preto je dôležité vytrvať a poskytnúť prípravku Zenbev dostatočne dlhý čas na odskúšanie. Pokiaľ sa dostanete na koniec balenia a budete cítiť, že Zenbev vám nepomáha, alebo ak s ním budete z akéhokoľvek dôvodu nespokojný/á, môžete prípravok vrátiť tam, kde ste si ho kúpili. Na základe predloženého dokladu o kúpe vám vrátime plnú cenu. V prípade, že budete mať počas užívania prípravku Zenbev akékoľvek otázky, môžete nám kedykoľvek napísať e-mail.

Pomáha Zenbev pri všetkých problémoch so spánkom a úzkosťou?

Nie. Zenbev účinkuje u drvivej väčšiny ľudí trpiacich nespavosťou a/alebo pocitom stresu, neúčinkuje však u malého počtu ľudí, ktorí môžu trpieť poruchami, ako sú spánkové apnoe alebo syndróm nepokojných nôh. Znovu pripomíname, že Dr. Hudson vám môže vysvetliť rozdiely medzi nespavosťou a závažnými poruchami spánku. Môžete sa na neho obrátiť prostredníctvom e-mailovej adresy info@zenbev.sk. Zenbev je veľmi účinný pri problémoch súvisiacich so stresom, ako sú napríklad stavy úzkosti a depresie, pokiaľ sú spôsobené nedostatkom sérotonínu. Prípravok Zenbev bol vyvinutý ako zdroj tryptofánu, ktorý je prekurzorom sérotonínu. Má špeciálne zloženie, ktoré uľahčuje asimiláciu tryptofánu do organizmu. Osoby, ktoré dlhodobo trpia depresiou, by tiež mali vyhľadať odbornú lekársku pomoc.

Kto by nemal užívať Zenbev?

Zenbev sa neodporúča užiť v prípade, ak plánujete šoférovať alebo obsluhovať stroje v noci. Ak ste tehotná alebo dojčíte, mali by ste sa poradiť so svojím lekárom. Osoby užívajúce antidepresíva (vrátane ľubovníka bodkovaného) a/alebo lítium, by Zenbev nemali užívať. Pokiaľ ste diabetik, ako sme už uviedli vyššie, prečítajte si informácie o výživových hodnotách prípravku a poraďte sa so svojím lekárom.


Úvod|Produkt|Použitie Zenbev-u|Recepty |Veda - Ako to funguje|Kde kúpiť|Kontaktujte nás
Copyright 2011